................................................................

................................................................

2011-05-05

Tak powstało coś z niczego

Przed rokiem prezentowałam na moim blogu dom powstały ze starych bretońskich zabudowań rolniczych. Dzisiaj chciałabym pokazać jeszcze jedną, podobną, metamorfozę. Jest to dom siostry moich bretońskich przyjaciół.


A taki był stan wyjściowy

Zajrzyjmy do środka. Zdjęcia są trochę ciemne, bo robione w warunkach naturalnych i komórką. Traci się przez to widoczność detali ale zachowany jest klimat.

Dom, swoją materią, dominuje nad jego wyposażeniem czyli wystrojem. Uważam, że został urządzony przez właścicielkę z wielkim wyczuciem. Meble dyskretnie grają tu drugoplanowe role ale, wg mnie, są to role oskarowe :)
Szkło tym wnętrzu, to strzał w 10.Za stołem stoi stary bretoński kuchenny kredens. Mało widoczny, więc sfotografowałam go osobno bo to ciekawy mebelek. Z obu stron, jakby drzwiczki, ma wsuwane deseczki do krojenia. Za nimi było miejsce np. na chleb. Bardzo funkcjonalny mebelek i pomysłowy


6 komentarzy:

 1. Gratuluję efektów pracy. Dom wyjątkowy, cieszący się dużą przestronnością - takie zyskałam wrażenie. Od zawsze zachwycam się krokwiami we wnętrzach, moim zdaniem zapewniają w domu przytulny klimat. Kredens godny uwagi. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny dom.Aż trudno uwierzyć, że powstał w zabudowaniach gospodarskich. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże jak ja lubię takie klimaty !!!! Francja to mój ukochany kraj i kiedy widzę te kamienne budowle, stodoły których też troszkę widziałam zaadoptowanych na cudne domy mieszkalne - to serce mi rośnie...pozdrawiam, ewa

  OdpowiedzUsuń
 4. wspaniały pomysł na zmiany!Bardzo ładny dom dużo drewna i przestrzeni...zachowany naturalny rys starego domu!Podoba mi się :)Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Bretanie, jest to drugi region we Francji,ktory darze wielka atencja.
  Te kamienne domy, czasem kryte strzecha, przytulne, zhorensjami przytulonymi do muru..
  Pozdrawiam,
  Kasia z A.

  OdpowiedzUsuń
 6. oj piękny dom wyszedł i z jaką duszą

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty