................................................................

................................................................

2013-03-08

Targi "arena Design 2013" w Poznaniu


Na terenie Targów Poznańskich od 5 do 8 marca odbywają się targi wzornictwa "arena Design".

Według organizatorów: "arena DESIGN " to projekt dedykowany wzornictwu, będący unikatowym w swej formule spotkaniem polskich i zagranicznych projektantów, ekspertów w dziedzinie wzornictwa przemysłowego i przedsiębiorców świadomych kluczowej roli wzornictwa w strategii firmy.

Przedwczoraj obejrzałam wystawę i chcę podzielić się tu tym, co widziałam a właściwie, co zwróciło moją uwagę.

Firma Kartell.

Bardzo czytelnie wyeksponowała swoje dzieła i ich projektantów. Niektóre z projektów można już zaliczyć do klasyki np. krzesło GHOST.
Rosenthall pokazał między innymi bardzo interesującą retrospektywną prezentację 14 wzorów swoich serwisów. Od Monbijou zaprojektowanego w roku 1896 przez Richarda Scharrera, do zaprojektowanego w 2012 roku przez Vittorio Passaro serwisu Papyrus. Piękny ten Papyrus, czyż nie? Po powiększeniu zdjęcia widać dokładniej fakturę porcelany dzbanka.

inne Rosenthale

Lampy QisDesign. Lampa "gąsienica" składa się z segmentów, które można przestawiać i budować jej kształt jak z klocków lego. Dodatkowo można ją zaprogramować na wybrany kolor, zmianę kolorów i jeszcze zmienia kolor przy dotyku :)

Podobał mi się też ten Drewniany stół i różne krzesła ale tu firmy nie wyeksponowały swoich nazw i projektantów na tyle, żebym w euforii oglądania :) to zauważyła.

Ławka miejska. City bench marki Noti wg projektu Piotra Kuchcińskiego. Wykonana z pionowo ustawionych płyt wodoodpornej sklejki. Ławka powstała w roku 2008 w ramach akcji „Ławka miejska” zorganizowanej przez miasto Poznań.

Prosty płonący kominek "wzbogacony" inspiracją Salvadorem Dahli. Na następnym zdjęciu w szerszym ujęciu. Tak został wyeksponowany na wystawie. Kwestia gustu:) W kontekście telewizora i na tle szklanej ściany w której odbijają się inne eksponaty.

Niektóre projekty młodych kreatywnych z Poznania.

Szkoda, że wiele innych projektów wartych pokazania zostało przeze mnie pominiętych ale nie starczyłoby mi czasu na oglądanie a z obejrzenia wszystkiego nie mogłam zrezygnować.

Arenie Design towarzyszyły jeszcze targi marketingowe miedzy innymi: MEBLE POLSKA i HOME DECOR. Z nich kilka zdjęć:

Pozdrawiam serdecznie :)
2 komentarze:

 1. Do Poznania mam daleko, ale z zainteresowaniem obejrzałam zdjęcia i mądre opisy. Zwróciłam uwagę fotele, ławkę miejską i na lampy młodych projektantów z Poznania. Lampa? Warto coś takiego ładnego mieć u siebie w rozsądnej cenie.
  Dziękuję za przekrój informatyczny o targach :)
  Pozdrawiam,
  Bożena z B.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uuu, jutro jadę. Już się nie załapię.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty