................................................................

................................................................

2013-06-04

Hever - ogród z zamkiem w tle

Angielskie ogrody (1)

Czasem wydaje mi się, że w deszczu ogrody stają się bardziej fotogeniczne. Znając ogród i dysponując czasem, można polować na różne momenty pogodowe i wydobywać odpowiednie nastroje.

Przyjeżdżając do Hever, zastaliśmy go w deszczu i pod ciemnym pułapem chmur. Zdjęcia wyszły trochę ciemne a deszcz zmącił ich wyrazistość ale może zyskały na tajemniczości, mam nadzieję :)

Hever miejscowość i zamek leży w hrabstwie Kent, 50 km. od Londynu. Pochodzący z 14 wieku zamek był posiadłością rodziny Boleynów i domem rodzinnym Anny Boleyn drugiej, z sześciu żon Henryka VIII.

Ogrody wokół zamku są bardzo różnorodne i mimo, że starałam się ograniczyć wybór zdjęć do minimum, będzie to długi wpis. Zachęcam do powiększenia zdjęć przy oglądaniu, żeby dokładniej przyjrzeć szczegółom majowego ogrodu w deszczu.

Ogrody inspirowane antykiem.

Pergola i różnorodne jej odcinki.

Przylegający do ogrodów kościółek ze starym cmentarzykiem, gdzie pochowana jest rodzina Boleynów. Wysokie drzewa okalające kościółek, to stare przeogromne cisy.

Do tematu angielskich ogrodów powrócę w następnych wpisach. W ostatnich dniach maja byłyśmy z moją córką Asią na cudownym wyjeździe, którego celem były angielskie ogrody i wystawa Chelsea Flower Show 2013, odbywająca się w tym roku po raz setny.

Organizatorem wyjazdu była Kasia Bellingham, na której blog "The Garden: blog Kasi i Andrew Bellingham" warto zaglądać:)6 komentarzy:

 1. cudne miejsce i zdjęcia !!! pozdrawiam też deszczowo ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję:) i zapraszam do obejrzenia następnych, słonecznych ogrodów :)

   Usuń
 2. z wielką przyjemnością wędrowałam po tym ogrodzie.... cudne zdjecia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, poczułam się jakbym osobiście oprowadzała Ciebie po tym ogrodzie :)
   Pozdrawiam i zapraszam na spacer po następnych:)

   Usuń
 3. Pani Liliano piękne fotki. Hever jest niesamowite, nawet w tym deszczu ... aleśmy wszyscy tego dnia zmokli ;-) Ścisakm bardzo mocno, Kasia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Kasiu, ciszy mnie Twoje, profesjonalistki:) uznanie dla zdjęć :)
   Uważam, że pogoda deszczowa, w końcu angielska:))) dodała uroku tak ogrodowi, który błyszczał w deszczu jak i całemu temu dniu. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam Cię do obejrzenia pozostałych ogrodów, które mam zamiar sukcesywnie przedstawiać na blogu. Ściskam mocno :)

   Usuń

Popularne posty