................................................................

................................................................

2015-05-05

Tulipany

W długi weekend majowy, 1-3 maja w gospodarstwie ogrodniczym w Chrzypsku Wielkim, odbywały się Międzynarodowe Targi Tulipanów. Impreza była huczna ale na szczęście odgłosy jej nie docierały na pola tulipanów.
W dniach tych, każdy mógł wybierać sobie i wykopywać tulipany wraz z cebulami, prosto z pola. Za tulipana wraz z cebulą płaciło się 1 zł.
Ten bukiet jest jednym z wielu bukietów, które ułożyłam z z przywiezionych stamtąd tulipanów. Kwiaty poszły do wazonów a cebule zostaną posadzone we wrześniu.
W przyszłym roku, w porze kwitnienia tulipanów warto tam się wybrać. Przedtemn sprwadzić termin imprezy i najważniejsze; to nie zapomnieć zabrać łopatki !!!Te wyglądają jak piwonie i są też wielkości dużych piwonii.  Były droższe od innych, po 5 zł. :) 
3 komentarze:

 1. Piękne, choć wyobrażam sobie, że wybór nie był łatwy...
  pozdrawiam,
  m.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pieknie. Jak jestem u rodzicow w maju we Wronkach to zawsze tam jade. Polcam niedaleko od Chrypska pawilon ze starociami. Niestety dosc wygorowane ceny, drogo ale zawsze mozna sie potargowac. Pozdrawiam Pawel

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna impreza, nigdy o niej nie słyszałam a w zasadzie od Szczecina to aż tak strasznie daleko nie jest więc być może w następnym roku też odwiedzimy tulipanowe pola :)

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty