................................................................

................................................................

2012-10-27

Jadalnie shabby chic. Odnowione i wystylizowane przeze mnie

Porządkując różne pliki znalazłam kilka fotografii kompletów stołowych odnawianych i stylizowanych przeze mnie. Wyszedł taki, nawet pokaźny katalożek :)
Będę starała się co jakiś czas uzupełniać go nowymi pracami.Zdarza się, że są to same krzesła, np. takie cudeńka. Był to komplet ale trzy lepiej komponowały mi się do fotografii.9 komentarzy:

 1. Jestem zachwycona:)
  Proszę o parę wskazówek, jak mogłabym odnowić, a właściwie postarzyć półeczki kuchenne, które nabyłam za grosze na pchlim targu. Są pokryte białą emalią, a wykonane z sosnowego drewna.Plecy po części są z płyty. Z góry serdecznie dziękuję.
  Danusia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najprościej, skoro ma już Pani pomalowane:) to dobrze wyszorować i zrobić przecierkę papierem ściernym a będzie Pani miała najprawdziwszy shabby chic. Ja całkowicie zczyszczam mebel do drewna i pokrywam farbą, najczęściej akrylową a potem przecieram. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu:)

   Usuń
 2. Bardzo dziękuję za sugestie. Zapytam jeszcze, czy ma Pani jakąś farbę, którą Pani szczególnie poleca, oraz jak drobny ma być papier ścierny?
  Życzę ciepłego wieczory, pomimo kapryśnej aury za naszymi oknami.
  Danusia

  OdpowiedzUsuń
 3. Trudno mi radykalnie polecić jedną farbę, bo ja dobieram ją w zależności od rodzaju drewna i efektu jaki chcę osiągnąć. Myślę jednak, że może Pani kupić farbę akrylową do drewna i metalu marki Śnieżka. Odnośnie papieru, to zawsze zaczynamy grubym np. nr 40 lub 60 a potem coraz drobniejszym a na końcu drobnym np. 120 a w niektórych przypadkach nawet nr 220. Najważniejsze, to się nie bać zacząć. Zawsze można poprawić:) a więc, powodzenia!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo, bardzo dziękuję :)
  Danusia

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Twoje meble, te ostatnie krzesła są piękne:)
  pozdrawiam Aga

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj, zapraszam do odebrania wyróżnienia Liebster Blog :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow! niesamowity dorobek:) podoba mi się każdy komplet:)
  Przepięknie tu u Pani!
  Gratuluję i podrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam Twoje prace - są niesamowite i utrzymane w moim ulubionym klimacie.

  OdpowiedzUsuń

Popularne posty